Ruszyła rekrutacja lekarzy do pracy na Wyspach

www.pulshr.pl Autor: PTWP - PulsHR • Źródło: PulsHR/Rynek Zdrowia   • 22 marca 2019 09:51

National Health Service (NHS) rozpoczyna rekrutację stu specjalistów medycyny rodzinnej z Unii Europejskiej do placówek National Health Service w środkowej Anglii.

Ruszyła rekrutacja lekarzy do pracy na Wyspach
Fot. Chris Sampson/Flickr (CC BY 2.0),

Projekt prowadzony przez NHS wspiera rekrutowanych lekarzy na każdym etapie adaptacji w nowym kraju. Oferowane przez NHS wsparcie obejmuje m.in. dwunastotygodniowe szkolenie adaptacyjne przeprowadzane jeszcze przed wyjazdem oraz kompleksowe szkolenie wprowadzające po przyjeździe, które ma pomóc przyjezdnym w przystosowaniu się do sposobów pracy w NHS.

Model rekrutacyjny obejmuje program szkoleniowy rozpoczynający się w kraju zamieszkania, podczas którego lekarze jeszcze przed przeprowadzką mogą zapoznać się z językiem, kulturą oraz modelem opieki zdrowotnej kraju, do którego się przenoszą.

Szacuje się, że od wejścia Polski do Unii Europejskiej, z naszego kraju wyjechało ponad 12 tysięcy lekarzy. Tadeusz Urban, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach, pytany o to, czy w związku z poprawiającą się w Polsce sytuacją zawodową lekarzy możemy liczyć na falę ich powrotów, wskazuje, że "fala", to zbyt dużo powiedziane.

- Jak ktoś przez lata zdążył urządzić się w pewnym miejscu, dobrze się w nim czuje i powodzi mu się w nim, to już nie wróci. Ale wielu lekarzy, którzy wyjechali, bo w Polsce nie możliwości uzyskania wymarzonej prze siebie specjalizacji, zaczyna wracać. Tutaj mają swoje korzenie, rodzinę bliskich - mówił w rozmowie z PulsHR.pl.

Czytaj: pulshr.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum