Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie domów i klubów"Senior+" w 2020 r.

Autor: Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 03 grudnia 2019 12:07

Samorządy mogą składać wnioski o dotacje z programu "Senior+" w roku 2020, na tworzenie nowych domów i klubów dziennej opieki oraz dofinansowanie do bieżących kosztów utrzymania tych, które powstały w poprzednich latach.

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie domów i klubów"Senior+" w 2020 r.
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Szczegółowe zasady ubiegania się o pieniądze zostały określone w ogłoszeniu konkursowym, które opublikowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Tak jak do tej pory gminy, powiaty oraz samorządy wojewódzkie, aby otrzymać dofinansowanie, muszą zapewnić wkład własny - przypomina Dziennik Gazeta Prawna.

Wnioskodawcy mogą otrzymać 20 proc. kosztów inwestycji na uruchomienie nowej placówki dla seniorów. Maksymalna wysokość dotacji to 300 tys. zł w wypadku dziennego domu "Senior+" oraz 150 tys. zł na klub "Senior+". W ramach tych kwot przewidziane są odrębne środki na przebudowę lub remont pomieszczeń i budynku, w którym będzie się mieściła placówka dla osób w wieku 60+, oraz na jej wyposażenie.

Przewidziane przez prawo limity to maksymalnie 250 tys. zł na utworzenie i 80 tys. zł na wyposażenie dziennego domu "Senior+". Dla klubu "Senior+" te limity wynoszą odpowiednio 125 tys. zł i 25 tys. zł.

Więcej: praca.gazetaprawna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum