Rusza 47. edycja Konkursu Poprawy Warunków Pracy

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 12 sierpnia 2019 12:21

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w informacji opublikowanej na stronie resortu w poniedziałek (12 sierpnia), startuje 47. edycja Konkursu Poprawy Warunków Pracy.

Rusza 47. edycja Konkursu Poprawy Warunków Pracy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jego celem jest inspirowanie do podejmowania działań oraz upowszechniania opracowań i rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo i warunki pracy, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki: ograniczania narażenia na najczęściej występujące w środowisku pracy czynniki uciążliwe lub szkodliwe, w tym przede wszystkim czynniki rakotwórcze, a także możliwości psychospołecznych pracowników, w tym osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami.

Przedmiotem Konkursu są rozwiązania techniczne, technologiczne i organizacyjne oraz przedsięwzięcia edukacyjne i upowszechniające tematykę bezpieczeństwa i ochrony człowieka w środowisku pracy, a także opracowania naukowe, których zastosowanie umożliwi poprawę warunków pracy.

Do udziału w Konkursie mogą być zgłaszane opracowania w trzech kategoriach:

- kategoria A - rozwiązania techniczne i technologiczne, rozwiązania ograniczające zagrożenia dla człowieka w środowisku pracy;

- kategoria B - prace naukowo-badawcze, opracowania naukowe związane z poprawą bezpieczeństwa i warunków pracy, które mogą być zastosowane w praktyce;

- kategoria C - przedsięwzięcia organizacyjne i edukacyjne, rozwiązania lub działania z zakresu organizacji pracy, edukacji i popularyzacji bezpieczeństwa pracy.

Wnioski konkursowe należy zgłaszać do Sekretariatu Konkursu w terminie do 30 września 2019 r.

Więcej: gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum