KD/Rynek Zdrowia | 13-03-2019 17:46

Rulkiewicz: prywatna opieka medyczna jest dzisiaj ważnym benefitem na rynku pracy

Benefit w postaci prywatnej opieki medycznej, utrzymujący pracownika w zdrowiu, jest dzisiaj bardzo istotny nie tylko dla samego pracownika, ale też dla pracodawcy - podkreśla Anna Rulkiewicz, prezes zarządu Grupy LUX MED, nawiązując do sytuacji na rynku pracy.

Anna Rulkiewicz, prezes zarządu, Grupy LUX MED. Fot. PTWP

Anna Rulkiewicz, prezes zarządu Grupy LUX MED przyznaje, że nie tylko korporacje i duże przedsiębiorstwa, ale również sektor małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) jest zainteresowany zapewnieniem pracownikom prywatnej opieki medycznej. Nie zawsze jednak pracodawcy z sektora MSP wiedzą, jak poruszać się na rynku prywatnych świadczeń medycznych dla pracowników.

- To małe jednostki, często nie mają zasobów - mówi Anna Rulkiewicz, zaznaczając, że i w tym sektorze należy wspierać pracodawców w decyzjach i pokazywać korzyści wynikające z prywatnej opieki medycznej dla pracowników.

Jak dodaje prezes Grupy LUX MED, benefit utrzymujący pracownika w zdrowiu jest dla każdego pracodawcy bardzo istotny w sytuacji gdy obecnie na rynku coraz trudniej o pracownika.

Sami pracownicy też oczekują takich dodatkowych korzyści oferowanych przez pracodawców.

Anna Rulkiewicz zaznacza, że obecnie pakiety medyczne dla pracowników zawierają już nie tylko typowe świadczenia zdrowotne, ale także elementy poradnictwa, np. za zakresu dietetyki, aktywności, zdrowego trybu życia.

- Pacjenci oczekują rozwiązań indywidualnych, ale te potrzeby nie są aż tak bardzo różne. Możemy zatem zastosować indywidualną ofertę dla wielu pacjentów, jednocześnie grupując ich potrzeby - wyjaśnia prezes Grupy LUX MED.

Rozmowa zarejestrowana podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 7-8 marca 2019 roku).