Ruda Śląska: nowy prezes szpitala miejskiego

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 10 listopada 2016 18:47

Katarzyna Adamek jest nowym prezesem Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Była szefowa American Heart of Poland została właśnie powołana na to stanowisko przez radę nadzorczą.

Ruda Śląska: nowy prezes szpitala miejskiego
Katarzyna Adamek. Fot. PTWP/Eliza Madej

Rada nadzorcza szpitala odwołała ze stanowisk zarząd Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Dotychczasowym prezesem placówki był dr Sławomir Święchowicz, a wiceprezesem Agnieszka Kozak. Teraz zastąpiła ich Katarzyna Adamek.

Jej głównym zadaniem na stanowisku szefowej szpitala będzie szybkie opracowanie programu restrukturyzacji spółki oraz poprawa wyniku finansowego placówki z jednoczesnym zmniejszeniem jej zadłużenia. Nowa prezes ma też przywrócić pracownikom szpitala zakładowy fundusz świadczeń socjalnych - podał w informacji dla mediów wydział komunikacji społecznej i promocji miasta Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Katarzyna Adamek posiada 17-letnie doświadczenie zarządcze w spółkach, w tym również medycznych. M.in. w latach 2000 - 2011 pełniła funkcję dyrektora zarządzającego, a następnie od 2011 do 2014 r. była prezesem zarządu American Heart of Poland S.A.

Wcześniej była prezesem zarządu Telcor Sp. z o.o. oraz prezesem zarządu i dyrektorem finansowym w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Robót Inżynieryjnych S.A. w Częstochowie.

Posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych. W 2013 r. otrzymała tytuł Kobiety Przedsiębiorczej w Śląskich Diamentach Forbesa.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum