Ruda Śląska: będzie nadzwyczajna sesja w sprawie sytuacji miejskiej lecznicy

Autor: rudaslaska.com.pl/Rynek Zdrowia • • 01 września 2019 15:21

Jak już informowaliśmy, Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. zawiesił funkcjonowanie oddziału neurologicznego i oddziału udarowego na trzy miesiące - od 1 września do 30 listopada br. Przyczyną tej decyzji są problemy kadrowe.

Ruda Śląska: będzie nadzwyczajna sesja w sprawie sytuacji miejskiej lecznicy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

O sytuacji szpitala dyskutowali radni podczas czwartkowej (29 sierpnia) sesji Rady Miasta. Samorządowcy podjęli też decyzję o zwołaniu sesji nadzwyczajnej dotyczącej lecznicy, jednak jej termin nie jest jeszcze znany, ponieważ prezes rudzkiego szpitala przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim - informuje portal RudaSlaska.com.pl.

Sposób zarządzania szpitalem stał się kością niezgody pomiędzy radnymi a władzami miasta. - Sytuacja dla mnie osobiście jest niezrozumiała, że cały personel i wyższy i średni medyczny odchodzi, bo kończy się okres wypowiedzenia trzymiesięcznego. To jest bardzo lekkomyślna postawa, a smaczku wszystkiemu dodaje to, że chodzi nie tylko o pieniądze, ale również o atmosferę w szpitalu - mówił radny Andrzej Stania, pytając, dlaczego „są tak wysokie nagrody dla pani prezes szpitala, skoro nie potrafi wytworzyć atmosfery dialogu, zrozumienia, wzajemnego szacunku, ryzykując utratę kontraktu na neurologię”.

- Dlaczego lekarze odeszli? Ja nie mam informacji o tym, aby chodziło o wynagrodzenia. W ciągu ostatnich trzech lat wynagrodzenia lekarzy pracujących w szpitalu wzrosły średnio o 72%. Rozmawialiśmy z lekarzami wielokrotnie, konkretnie zarząd szpitala rozmawiał, czyli pani prezes - w rozmowie nie padły powody dotyczące sposobu organizacji pracy czy warunków panujących na tym oddziale - odpowiadał Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

- Lekarze podali zupełnie inny powód. Ja, niestety, nie mogę go tutaj podać, ale z przyjemnością na komisji się tą informacją podzielę. Mówicie o złej atmosferze, ja nie pamiętam, żeby w ostatnich dwóch lat przyszły do nas związki zawodowe i mówiły o złej atmosferze w szpitalu - dodał Mejer.

Więcej: rudaslaska.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze