Rozpoczynają się rozmowy fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych z ministrem zdrowia

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia • • 02 października 2019 09:05

Dlaczego tylko co trzeci z nas dostał podwyżkę? - z tym pytaniem na dzisiejsze (2 października) rozmowy z ministrem zdrowia o 10:00 pójdą przedstawiciele fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych.

Rozpoczynają się rozmowy fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych z ministrem zdrowia
Przed siedzibą Centrum Dialog odbędzie się manifestacja poparcia dla fizjoterapeutów. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Ich protest trwa od ponad tygodnia. Fizjoterapeuci i diagności masowo chodzą na zwolnienia. Domagają się właśnie podwyżek.

Jak dowiedział się reporter RMF FM, w czasie środowych rozmów fizjoterapeuci pokażą swoje dane z ponad 350 szpitali. Pracownicy tylko 105 lecznic dostali podwyżki. Chodzi o podwyżki w wysokości co najmniej 300 złotych, przyznane w tym roku.

Dane resortu zdrowia są inne. Według nich większe pensje trafiły do ponad 70 procent załogi. Najnowsze wyliczenia będą zaprezentowane w czasie dzisiejszych rozmów w warszawskim Centrum Dialog.

Związki zawodowe diagnostów laboratoryjnych i pracowników fizjoterapii zwróciły się z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli w kilku lecznicach, w których, mimo trwającego protestu i nieobecności wielu pracowników, świadczenia są wykonywane. Chodzi między innymi o szpitale w Żywcu, Sosnowcu, Ustce i Słupsku.

W czasie dzisiejszych rozmów przed siedzibą Centrum Dialog odbędzie się manifestacja poparcia dla fizjoterapeutów. Może wziąć w niej udział - według organizatorów - ponad tysiąc osób.

Czytaj: rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum