Rosną przychody dystrybutorów leków

Autor: emma/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2008 12:57

Notowane na warszawskiej giełdzie spółki zajmujące się hurtowym obrotem leków ogłosiły swoje wyniki osiągnięte w II kwartale tego roku.

Polska  Grupa  Farmaceutyczna  zakończyła  drugi  kwartał  2008 r.  wynikami sprzedaży przekraczającymi 1,3 mld zł, zwiększając przychody o ponad jedną czwartą w porównaniu do analogicznego okresu 2007 roku (26 %).

- Jesteśmy obecni we wszystkich segmentach rynku dystrybucji farmaceutycznej w Polsce i jednocześnie od kilku miesięcy rozwijamy się za granicą -  mówi Jacek  Szwajcowski,  prezes  Grupy  PGF. –  Dzięki  temu zróżnicowaliśmy  źródła  przychodów,  a  efekty  możemy obserwować w bardzo wysokiej dynamice sprzedaży. Teraz naszym celem będzie wykorzystanie całego potencjału  i  doświadczenia  z  rynku  polskiego  do  szybkiego wzrostu za granicą.

Znaczący był także wzrost przychodów i zysku Grupy Torfarm. W II kwartale 2008 r. wzrost jej przychodów wyniósł 972,4 mln zł i był wyższy niż rok temu o 22,0%. Zysk netto wyniósł 5,4 mln zł (wzrost o 73% wobec II kwartału 2007).

Grupa Torfarm planuje zmiany w strukturze logistycznej, które przyniosą znaczące obniżenie kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu.

W drugim kwartale br. zysk innego giełdowego gracza na rynku hurtowego obrotu lekami - Prosper S.A. - wyniósł 708 tys. zł i był wyższy o 610 tys. zł w porównaniu do analogicznego okresu  ubiegłego roku - informuje spółka w swoim komunikacie.

W czerwcu br. Prosper S.A. wprowadził nowoczesne rozwiązanie umożliwiające klientom bezpośrednie zamawianie z Magazynu Centralnego w Warszawie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum