Rogala-Pawelczyk: pielęgniarki ukraińskie nie rozwiążą problemów kadrowych

Autor: nipip.pl/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2015 20:01

Pielęgniarki ukraińskie nie są panaceum na problemy polskiej opieki zdrowotnej, nie rozwiążą trudnych sytuacji związanych z brakiem pielęgniarek i położnych, trudnymi warunkami pracy i niskimi zarobkami - stwierdziła Grażyna Rogala-Pawelczyk, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Rogala-Pawelczyk: pielęgniarki ukraińskie nie rozwiążą problemów kadrowych

Pomysły nt. tego, że pielęgniarki z Ukrainy mogłyby uzupełnić braki karowe wśród polskich pielęgniarek i położnych Grażyna Rogala-Pawelczyk uznała w wypowiedzi opublikowanej 16 stycznia na stronie internetowej nipip.pl za ”dowód lekceważenia ze strony tych, którzy odpowiadają za politykę zdrowotną w Polsce”.

”Pielęgniarki ukraińskie nie rozwiążą problemu braku polskich pielęgniarek. To jest moje zdanie na ten temat, zdanie prezesa NRPiP, pielęgniarki, nauczyciela akademickiego” - podkreśliła. Wskazała, że przyczyną tej sytuacji jest m.in. ”lekceważenie problemów organizacji opieki pielęgniarskiej, częste restrukturyzacje rozumiane jako zmniejszanie liczby pielęgniarek i położnych, dopuszczenie do olbrzymiej rozbieżności pomiędzy zarobkami pielęgniarek i położnych a innymi pracownikami medycznymi”.

Czytaj: www.nipip.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum