Robert Rusak prezesem Zarządu Izby POLMED

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 13 września 2017 10:46

Nowym prezesem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED został Robert Rusak. Zastąpił na tym stanowisku Annę Kasprzak.

Robert Rusak prezesem Zarządu Izby POLMED
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Robert Rusak z branżą medyczną związany jest od wielu lat. Pracował zarówno dla firm farmaceutycznych, jak i największych producentów wyrobów medycznych.

Głównym celem i zadaniem nowego prezesa będzie kontynuacja dotychczasowych aktywności Izby, tj. występowanie w imieniu jej członków na wielu płaszczyznach, prowadzenie dialogu z ekspertami, środowiskiem pacjentów oraz administracją rządową i instytucjonalną. W swoich działaniach reprezentować będzie potrzeby ok. 100 firm zrzeszonych w Izbie POLMED.

Jak zaznaczył nowy prezes, chciałby, aby działania Izby, oprócz bieżącego dialogu z decydentami w sprawach, które dotyczą bezpośrednio polskiego rynku, promowały działalność sektora małych i średnich przedsiębiorstw i pomagały im się rozrastać.

- Izba powinna aktywnie uczestniczyć w tworzeniu takich warunków prowadzenia działalności gospodarczej, które pozwolą przedsiębiorcom w Polsce dorównać krajom Europy zachodniej w produkcji i dystrybucji innowacyjnych wyrobów medycznych - mówi Robert Rusak.

- Izba POLMED będzie kontynuować działania edukacyjne skierowane do decydentów oraz kluczowych instytucji publicznych, ekspertów i organizacji pacjentów. Jednym z elementów strategii będzie promocja potencjału inwestycyjnego i innowacji w sektorze wyrobów medycznych - dodaje nowy prezes.

- Sądzę, że zbyt często zapominamy o tym, że wyroby medyczne to produkty, które ratują zdrowie i życie pacjentów. W swoich działaniach, jako Prezes Izby, chciałbym o tym przypominać. Branża wyrobów medycznych to jeden z najbardziej innowacyjnych sektorów z ogromnym potencjałem inwestycyjnym. Z takim przekazem będę chciał docierać do społeczeństwa - zapowiada Rusak.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze