Rezydenci walczą o podwyżki także za pomocą Facebooka

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2017 08:51

Młodzi lekarze z Porozumienia Rezydentów OZZL zorganizowali akcję, która ma przyspieszyć zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o wynagrodzeniach minimalnych w ochronie zdrowia. Projekt "Five Signature Challenge" jest wzorowany na podobnych akcjach organizowanych przy pomocy portali społecznościowych.

Rezydenci walczą o podwyżki także za pomocą Facebooka
Domagają się ustalenia minimalnych pensji dla lekarzy rezydentów na poziomie dwóch średnich krajowych. Fot. PTWP

Zgodnie z projektem każdy, kto zachęci do poparcia projektu, co najmniej pięć osób, może za pośrednictwem Facebooka nominować do udziału w akcji kolejnych pięciu znajomych.

Zbiórka podpisów pod obywatelską wersją ustawy ruszyła blisko dwa miesiące temu. Żeby projekt trafił pod obrady Sejmu, potrzebne jest ich 100 tys.

Lekarze przygotowali przepisy regulujące najniższe wynagrodzenia osób zatrudnionych w szpitalach i poradniach w odpowiedzi na rozczarowujący ich zdaniem projekt autorstwa Ministerstwa Zdrowia.

Domagają się ustalenia minimalnych pensji dla lekarzy rezydentów na poziomie dwóch średnich krajowych (ok. 8 tys. zł brutto), dla specjalistów na poziomie trzech (ok. 12 tys. zł brutto), a dla przedstawicieli innych zawodów medycznych od 1,5-2 średnich krajowych, w zależności od poziomu wykształcenia i zdobytego doświadczenia.

Więcej: www. dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum