Rezydenci pytają wicepremiera o zarobki: czy to prawda...

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2017 17:58

Rezydenci z OZZL w otwartym liście do wicepremiera Mateusza Morawieckiego pytają czy to prawda, że od 1lipca będą zarabiać więcej o 20 - 90 zł brutto na etacie. Nie są zadowoleni...

Rezydenci pytają wicepremiera o zarobki: czy to prawda...
Podwyżka dla lekarzy rezydentów wyniesie od 1 lipca od 20 do 90 zł brutto miesięcznie? Fot. Piotr Waniorek/PTWP

W piątek (16 czerwca) Michał Bulsa, przewodniczący Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wysłał do wicepremiera Mateusza Morawieckiego list otwarty z pytaniem o wysokość podwyżek zarobków dla rezydentów przewidzianą przez rząd od 1 lipca.

PR OZZL nawiązuje w liście do przyjętego przez Sejm 8 czerwca rządowego projektu ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne, zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Rezydenci pytają: "Czy to prawda, że podwyżka zasadniczego wynagrodzenia dla lekarzy rezydentów wyniesie od 1 lipca 2017 r. od 20 do 90 zł brutto miesięcznie? Jaki będzie poziom wynagrodzenia zasadniczego dla lekarzy rezydentów od 1 lipca 2017 r.?

Michał Bulsa przypomina zapewnienia premier Beaty Szydło wygłoszone w czasie expose dotyczące wynagrodzeń lekarzy i dodaje, że rezydenci mają nadzieję, iż "państwo polskie planuje godne wynagradzanie lekarzy rezydentów".

Rezydenci są zdania, że jeśli podwyżki wynikające ze wspomnianej ustawy rzeczywiście wyniosą od 20 do 90 zł brutto, to będą one stały w sprzeczności ze słowami wypowiedzianymi w expose". Jak przypominają rezydenci premier powiedziała: "Doceniam rolę lekarzy, muszą oni być wysoko wynagradzani".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum