Restrukturyzacja w Gdyni: szpital bez pediatrii?

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2013 17:02

Według nieoficjalnego planu Szpital Morski im. PCK w Gdyni Redłowie ma zostać przekształcony w placówkę o profilu onkologicznym. To oznacza, że w szpitalu zostaną zamknięte oddziały: pediatrii i chirurgii dziecięcej - informuje Dziennik Bałtycki.

Restrukturyzacja w Gdyni: szpital bez pediatrii?

Co prawda nie ma na piśmie oficjalnej decyzji dotyczącej likwidacji, ale tak wynika z planu, jaki przedstawiono lekarzom. Zmiana profllu szpitala ma być efektem koncepcji restrukturyzacji gdyńskich szpitali, podległych samorządowi województwa pomorskiego - są one na etapie dyskusji i zbierania opinii.

Tych sygnałów nie potwierdza jednak dyrekcja szpitala. Dr Wojciech Rogowski, dyrektor Szpitala Morskiego, zapewnia, że nie ma planów dotyczących likwidacji w Redłowie oddziałów dziecięcych i nie wie skąd pracownicy mogą mieć takie obawy.

W świetle słów dyrektora dziwić może fakt, że do przejęcia części małych pacjentów gotowy jest gdyński Szpital Św. Wincentego a Paulo Sp. z o.o. (dawny miejski). Jak przyznaje Lidia Kodułbańska, dyrektorka szpitala, takie rozmowy już się odbywały, zarówno z dyrekcją Szpitala Morskiego jak i samorządem.

Więcej:  www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum