Resort skarbu sprzeda udziały Krakowskich Zakładów Sprzętu Ortopedycznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 sierpnia 2010 15:31

Udziały Krakowskich Zakładów Sprzętu Ortopedycznego, które produkują sprzęt dla osób niepełnosprawnych, mają zostać sprzedane na aukcji 13 września.

Inwestorzy mogą zgłaszać się do udziału w aukcji do 9 września. Wadium wynosi 100 tys. zł. Cena wywoławcza wystawionych na sprzedaż udziałów spółki, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego, to ponad 10 mln zł.

Do Skarbu Państwa należy 100 proc. udziałów Krakowskich Zakładów Sprzętu Ortopedycznego. Firma powstała w 1917 roku. Świadczy usługi dla osób niepełnosprawnych, zaopatruje ich w przedmioty ortopedyczne, środki pomocnicze i sprzęt rehabilitacyjny. Działalność tę prowadzi głównie w ramach świadczeń objętych powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym.

Zakłady działają na zasadach wolnej konkurencji, przy pełnej odpłatności klientów za świadczone usługi. Udział Zakładów w rynku jest mały, nie przekracza kilku procent. Spółka posiada mocną pozycję w południowo-wschodniej Polsce. Według resortu skarbu, rynek zaopatrzenia ortopedycznego w Polsce powinien się rozwijać.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z 19 grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum