Reforma szpitali. Najważniejsze założenia ustawy
Ministerstwo zdrowia przekazało do konsultacji społecznych projekt ustawy o reformie szpitalnictwa w Polsce. W ramach reformy powstanie m.in. Agencja Rozwoju Szpitali. Projekt trafia 30 grudnia do konsultacji społecznych, które potrwają miesiąc.

- Dziś uruchamiamy fundamentalną reformę polskiego szpitalnictwa. Przedstawimy publicznie do konsultacji projekt ustawy, która - mam nadzieję - będzie swoistą konstytucją szpitalnictwa w Polsce - powiedział w czwartek, 30 grudnia, minister zdrowia Adam Niedzielski.
- Szef resortu zdrowia przedstawił najważniejsze założenia projektu ustawy modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa.
Najważniejsze założenia reformy szpitali w Polsce
Czytaj więcej: Niedzielski o reformie szpitali w Polsce: ten dzień zapisze się w historii szpitalnictwa
- Dzisiaj przedstawimy publicznie do konsultacji projekt ustawy. Ustawy, która - mam nadzieję - będzie swoistą konstytucją szpitalnictwa w Polsce, bo będzie na długie lata określała zasady funkcjonowania szpitali, zasady ich restrukturyzacji, zasady tego jak szpitalnictwo w Polsce będzie modernizowane, jak będzie się rozwijało - powiedział w czwartek, 30 grudnia, minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji zorganizowanej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Cele ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa
MZ: dlaczego zmiany w szpitalnictwie są konieczne
MZ: poprawa efektywności ekonomicznej szpitali
Powstanie m.in. Agencja Rozwoju Szpitali, 4 kategorie szpitali.
Ustawa zakłada podniesienie jakości zarządzania szpitalami. W jaki sposób?
Założenia nowej sieci szpitali
Więcej: MZ zapowiada egzaminy państwowe dla kierowników szpitali. "Intuicja nie wystarczy"
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)