Rawa Mazowiecka: szpital wznowi przyjmowanie pacjentów w ramach kontraktu z NFZ

www.rynekzdrowia.pl Autor: PTWP - RynekZdrowia.pl • Źródło: MAK, PW/Rynek Zdrowia   • 30 lipca 2018 13:38

Od 1 sierpnia izba przyjęć i interna w Szpitalu św. Ducha w Rawie Mazowieckiej przyjmą pacjentów na podstawie kontraktu z Łódzki Oddziałem Wojewódzkim NFZ - informuje nas Fundusz.

FOT. Fotolia; zdjęcie ilustacyjne

Jak już informowaliśmy, Szpital Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej rozpoczął walkę o przetrwanie po utracie kontraktu z NFZ, co nastąpiło wraz z odejściem operatora zewnętrznego - AMG Centrum Medyczne. Placówka - prowadzona po zakończeniu dzierżawy przez samorząd powiatowy - stanęła do rokowań z Funduszem.

Łódzki OW NFZ ogłosił w poniedziałek (30 lipca) wynik rokowań na świadczenia udzielane w izbie przyjęć i w oddziale chorób wewnętrznych. Oferta SP ZOZ w Rawie Mazowieckiej spełniła wszystkie wymogi, została także zweryfikowana poprzez oględziny pomieszczeń i urządzeń wskazanych w ofercie.

- Świadczenia w podstawowym zakresie leczenia szpitalnego na terenie powiatu rawskiego udało się Funduszowi przywrócić w rekordowym czasie 2 tygodni od rozwiązania umowy z AMG Centrum Medyczne - informuje nas Anna Leder, rzecznik prasowy Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Czytaj także: Tam operatorzy zewnętrzni odeszli. Czy szpitale odzyskają kontrakty?

- W pozostałych zakresach świadczeń szpitalnych także ogłoszono już rokowania, a w zakresie świadczeń udzielanych w poradniach specjalistycznych - konkursy ofert. Świadczenia na podstawie umów z NFZ mają być udzielane m. in. na oddziałach ginekologicznym, pediatrii, w poradniach okulistycznych, onkologicznej, gruźlicy chorób płuc od 1 września 2018 r. - dodaje rzecznik łódzkiego NFZ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum