×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rawa Mazowiecka: szpital wydzierżawiony

Autor: MSX/Rynek Zdrowia19 listopada 2013 15:32

15 listopada 2013 r. podpisana została przez SPZOZ Szpital św. Ducha w Rawie Mazowieckiej i Powiat Rawski oraz AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o. umowa dzierżawy nieruchomości szpitala w Rawie Mazowieckiej oraz jej wyposażenia firmie AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o. To ostatni etap przetargu na dzierżawę rozpisaną przez dyrektora szpitala.

Rawa Mazowiecka: szpital wydzierżawiony
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Umowa dzierżawy szpitala została podpisana na 30 lat. Zgodnie z jej postanowieniami AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o. przejmie szpital z dniem 1 stycznia 2014 roku. Dzięki tej decyzji placówka w Rawie Mazowieckiej będzie kontynuowała udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Co równie istotne - pozyska niezbędne środki na istotne inwestycje, które zagwarantują mieszkańcom opiekę medyczną na odpowiednim poziomie. Na mocy postanowień umowy AMG Centrum Medyczne gwarantuje prowadzenie w szpitalu działalności medycznej finansowanej ze środków NFZ.

Niezwykle ważny jest fakt, że zgodnie z umową AMG Centrum Medyczne przejmie w trybie art. 23’ Kodeksu Pracy pracowników świadczących pracę w szpitalu oraz utrzyma ich zatrudnienie przez minimum 12 miesięcy. W trakcie dzierżawy sfinansuje koszty inwestycji niezbędnych do prawidłowego wykonywania działalności medycznej, w tym koszty remontu i budowy nowego pawilonu, szacowane na kilkanaście milionów złotych.

AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o. - jest podmiotem powołanym przez A.M.G. Finanse Sp. z o.o. w celu prowadzenia działalności leczniczej Szpitala Powiatowego w Rykach oraz Szpitala w Rawie Mazowieckiej. A.M.G. Finanse Sp. z o.o. - lider na rynku wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zakresie doradztwa w zarządzaniu oraz restrukturyzacji naprawczej Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej od 8 lat realizuje misję kształtowania optymalnej formy funkcjonowania publicznych jednostek ochrony zdrowia umożliwiającej dynamiczne reagowanie na zmieniające się uwarunkowania prawne oraz rynkowe.

Spółka wdraża kompleksowe strategie funkcjonowania SPZOZ czy NZOZ oraz wprowadza rozwiązania, których celem jest naprawa gospodarki finansowej szpitali m.in. poprzez racjonalizację kosztów działalności bieżącej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze