Rawa Mazowiecka: miliony z UE na modernizację szpitala

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 01 grudnia 2014 15:03

Szpital im. św. Ducha w Rawie Mazowieckiej został wpisany na listę priorytetowych zadań nowej perspektywy finansowej UE, dzięki czemu otrzyma dodatkowe 30 mln zł na rozwój. Wniosek ws. sfinansowania modernizacji szpitala złożyły władze powiatu rawskiego.

Rawa Mazowiecka: miliony z UE na modernizację szpitala

Modernizacja Szpitala im. Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej została wpisana na listę priorytetowych zadań w ramach Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Łódzkiego. Dodatkowo, zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, która zakłada zapewnienie najwyższej jakości oferowanych pacjentom usług medycznych, szpital otrzymał certyfikat ISO 9001-2008.

Władze samorządowe województwa łódzkiego podpisały kontrakt terytorialny i pozyskały kolejne 25 mld zł na rozwój regionu w latach 2014-2020. Z tej puli 30 mln zł przeznaczono na realizację wniosku powiatu rawskiego pn. Nowoczesny Szpital w Rawie Mazowieckiej gwarancją bezpieczeństwa mieszkańców i osób podróżujących przez region województwa łódzkiego.

Tomasz Kopiec, prezes zarządu AMG Centrum Medyczne, będącego podmiotem tworzącym szpital, podziękował władzom powiatu i wyraził satysfakcję, że AMG jako partner starostwa będzie uczestniczył w realizacji kluczowego dla powiatu rawskiego zadania w ochronie zdrowia.

Kolejnym ważnym wydarzeniem jest zakończenie procesu certyfikacji i uzyskanie potwierdzenia, że Szpital w Rawie Mazowieckiej działa w oparciu o System Zarządzania Jakością zgodny z wymogami ISO 9001-2008 w zakresie świadczenia usług medycznych obejmujących leczenie stacjonarne, ambulatoryjne oraz ratownictwo medyczne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum