×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rawa Mazowiecka: dzierżawca szpitala - wyłoniony

Autor: MS/Rynek Zdrowia16 października 2013 12:54

Dyrektor SP ZOZ w Rawie Mazowieckiej, Daniel Aptapski poinformował o wyłonieniu w drodze przetargu dzierżawcy nieruchomości szpitala oraz jego wyposażenia - firmy AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o.

Rawa Mazowiecka: dzierżawca szpitala - wyłoniony
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ocenie dyrektora, dzięki tej decyzji szpital nie tylko będzie kontynuował udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych z NFZ, ale także pozyska niezbędne środki na istotne inwestycje, które zagwarantują mieszkańcom opiekę medyczną.

Umowa dzierżawy szpitala zostanie podpisana na 30 lat. AMG Centrum Medyczne zagwarantuje prowadzenie w szpitalu działalności medycznej finansowanej ze środków publicznych. Co ważne, w momencie podpisania umowy przejmie też w trybie art. 23’ Kodeksu Pracy pracowników lecznicy oraz utrzyma ich zatrudnienie przez minimum 12 miesięcy.

W trakcie dzierżawy firma sfinansuje koszty inwestycji niezbędnych do prawidłowego wykonywania działalności medycznej, w tym koszty pilnego remontu i budowy nowego pawilonu, które szacowane są na kilkanaście milionów złotych.

Szpital w Rawie Mazowieckiej będzie drugą placówką, po szpitalu w Rykach, prowadzoną przez AMG Centrum Medyczne. Firma ta jest ponadto spółką celową A.M.G. Finanse - firmy doradczej działającej na polskim rynku od ponad ośmiu lat.

- Doświadczenie i know-how A.M.G. Finanse zostaną bezpośrednio wykorzystane w funkcjonowaniu Szpitala w Rawie Mazowieckiej - mówi Tomasz Kopiec, prezes zarządu AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o. oraz A.M.G. Finanse Sp. z o.o.

 

 


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze