Rawa Mazowiecka: dzierżawa szpitala rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym. Będzie ewakuacja pacjentów?

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 12 lipca 2018 21:45

W czwartek (12 lipca) AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o. otrzymało pismo, w którym starosta powiatu w Rawie Mazowieckiej wypowiedział jej, ze skutkiem natychmiastowym umowę dzierżawy budynku szpitala. Oznacza to konieczność zakończenia działalności Szpitala św. Ducha w Rawie Mazowieckiej i ewakuacji pacjentów - poinformowała Spółka.

Według AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o. nie wiadomo jeszcze kiedy i gdzie ewakuowani zostaną pacjenci szpitala w Rawie Mazowieckiej. Fot. Archiwum

''AMG Centrum Medyczne niezwłocznie podjęło działania mające na celu sprawne i bezpieczne dla pacjentów zakończenie działalności szpitala. O konieczności natychmiastowego zaprzestania działalności przez Szpital Powiatowy w Rawie Mazowieckiej zostały powiadomione wszelkie stosowne instytucje, w tym Wojewoda Łódzki i Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Łódzki Odział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia został poinformowany o natychmiastowym wypowiedzeniu kontraktu na leczenie w całym zakresie. Wystosowane też zostało pismo do starosty rawskiego informujące go, że z uwagi na dobro i bezpieczeństwo pacjentów nie jest możliwe natychmiastowe, jak się tego domaga, przekazanie przedmiotu dzierżawy'' - czytamy w komunikacie.

Jak wskazuje AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o. obecnie nie wiadomo jeszcze kiedy i gdzie ewakuowani zostaną pacjenci, ale ewakuacja musi się rozpocząć jak najszybciej.

''Przypomnijmy, że groźba likwidacji szpitala w Rawie Mazowieckiej pojawiła się już jesienią ubiegłego roku kiedy to Łódzki Odział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zmniejszył finansowanie szpitala do poziomu, który nie pozwalał na zapłacenie pensji pracownikom placówki. Wtedy zarząd Spółki AMG i dyrekcja Szpitala poinformowały Starostę Powiatowego w Rawie Mazowieckiej oraz Burmistrza Miasta o realnej groźbie likwidacji szpitala od 1 lutego 2018 roku. Równocześnie zarząd Spółki AMG wystosował pismo do parlamentarzystów, przedstawicieli mieszkańców województwa łódzkiego, z prośbą o pomoc w ratowaniu szpitala'' - dowiadujemy się z informacji przekazanej redakcji Rynek Zdrowia.

Spółka AMG dodaje, że pomimo tego, iż sytuacja finansowa szpitala nie uległa zmianie, a prowadzone rozmowy nie wskazywały na chęć rozwiązania problemu przez decydentów, spółka kontynuowała działalność szpitala finansując ją ze środków własnych.

''Ostatecznie władze powiatu postanowiły o zaprzestaniu działalności Szpitala w Rawie Mazowieckiej, jednak zrobiły to w najgorszy możliwy sposób, rozwiązując umowę dzierżawy bez terminu wypowiedzenia, co oznacza duże niedogodności dla pacjentów szpitala. Istotne informacje będą przekazywane pacjentom na bieżąco'' - głosi spółka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum