Ratownicy medyczni: praca do 67 roku? Nie damy rady

Autor: pomorska.pl/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2014 15:23

330 ratowników i pielęgniarek debatowało w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie) nad Jeziorem Rudnickim Wielkim. Spotkanie odbyło się w ramach I Ogólnopolskiego Sympozjum Ratownictwa Medycznego i Forum Ratownictwa Taktycznego ,"Urazy XXI Wieku" (23-25 maja 2014 r.)

Celem Sympozjum jest zapoznanie się z postępem nauki i rozwoju technologicznego, który wyznacza nowe standardy postępowania ratunkowego u osób poszkodowanych.

Uczestnicy mogli też porozmawiać o problemach zawodowych. Zdaniem ratowników medycznych, obecnie często wykonują robotę, do której nie zostali powołani. Z kolei jedna z pielęgniarek  pracujących na szpitalnym oddziale ratunkowym, podobnie jak większość ratowników medycznych, podkreśliła, że nie wyobraża sobie pracy na oddziale do 67. roku życia: - Nie damy rady fizycznie. Kręgosłupy tego nie wytrzymają. Brakuje uregulowań prawnych dla naszych zawodów.

Ratownicy medyczni od dawna domagają się uprzywilejowania. - Chcemy mieć takie same przywileje jak strażacy, policjanci, wojskowi. My też służymy społeczeństwu - podnosi Mirosław Bałka, prezes Grudziądzkiego Stowarzyszenia Ratowników Medycznych, organizator ogólnopolskiego sympozjum.

Więcej: http://www.pomorska.pl/
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum