×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Raport PMR: prawie 28 mld zł na leczenie z prywatnej kieszeni

Autor: PMR/Rynek Zdrowia25 maja 2010 14:49

W 2009 r. rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce osiągnął wartość 27,9 mld zł - informuje firma badawcza PMR.

Raport PMR: prawie 28 mld zł na leczenie z prywatnej kieszeni
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wartość komercyjnego rynku medycznego w naszym kraju wzrosła o ok. 8% w porównaniu do 2008 r. – wynika z raportu PMR pt. „Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2010. Prognozy rozwoju na lata 2010-2012”.

W analizie wzięto pod uwagę m.in. opłaty za leki i sprzęt medyczny, usługi rehabilitacyjne, badania diagnostyczne i wizyty lekarskie ponoszone bezpośrednio z kieszeni pacjenta, abonamenty oferowane przez firmy medyczne, prywatne ubezpieczenia zdrowotne

Pomimo kryzysu ekonomicznego, który przyczynił się do spadku dynamiki wzrostu rynku abonamentów medycznych w Polsce, w 2009 r. czołowe prywatne firmy medyczne intensywnie rozwijały swoje zaplecze medyczne, zarówno w zakresie świadczeń ambulatoryjnych, jak i szpitalnych.

Uruchamianie własnych szpitali było nowym trendem w 2009 r. – zauważają analitycy PMR. Wśród prywatnych firm medycznych działających w Polsce, najwięcej szpitali prowadzą: Grupa Nowy Szpital (12 placówek) i EMC Instytut Medyczny (8 szpitali).

Jeżeli zrealizowane zostaną ogłoszone przez firmy medyczne plany, to w najbliższych latach w Polsce nastąpi dalszy rozwój prywatnego sektora lecznictwa zamkniętego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze