Raport Electusa: mniejsze zapotrzebowanie szpitali na środki finansowe

Autor: Electus/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2010 10:23

Na koniec listopada 2010 r. publiczne szpitale potrzebowały już ponad 1,076 mld zł środków finansowych, ale dynamika wzrostu tego zapotrzebowania wyhamowała.

Raport Electusa: mniejsze zapotrzebowanie szpitali na środki finansowe

Od stycznia bieżącego roku szpitale zgłosiły zapotrzebowanie na gotówkę w wysokości 1,076 mld złotych. Dla porównania: w całym 2009 r. zapotrzebowanie wyniosło niespełna 241 mln złotych ‒ podaje w comiesięcznym raporcie firma Electus.

Dynamika wzrostu zapotrzebowania szpitali publicznych na środki finansowe w listopadzie nieco wyhamowała. W ubiegłym miesiącu szpitale zgłosiły się po środki w wysokości 63,6 mln złotych, odnotowując tym samym spadek w stosunku do poprzedniego miesiąca (212 mln zł). Tymczasem w listopadzie poprzedniego roku szpitale potrzebowały tylko 4,4 mln złotych. Oznacza to wzrost w ujęciu rocznym aż o 1345 procent. 

W skali całego roku wciąż największe zapotrzebowanie wykazują szpitale z województwa mazowieckiego. Wysoką dynamikę wzrostu charakteryzuje się również województwo małopolskie, które na koniec ubiegłego miesiąca potrzebowało 204 mln zł, podczas gdy w całym 2009 r. tylko nieco ponad 9,5 mln złotych.

Electus jest przedsiębiorstwem wyspecjalizowanym w obsłudze finansowej sektora służby zdrowia. Podstawowym obszarem działalności jest restrukturyzacja i finansowanie wierzytelności wobec zakładów opieki zdrowotnej oraz innych podmiotów sfery budżetowej. 

Więcej: www.electus.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum