Ranking szpitali. Pierwsze miejsce dla Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Autor: rp.pl/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2019 18:40

Centrum Onkologii w Bydgoszczy, Szpital Specjalistyczny w Rzeszowie, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej znalazły się na szczycie tegorocznego Rankingu Szpitali, organizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia wraz z dziennikiem "Rzeczpospolita".

Ranking szpitali. Pierwsze miejsce dla Centrum Onkologii w Bydgoszczy
Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Fot Archiwum

Centrum Onkologii w Bydgoszczy zdobyło 897,09 punktów. To wielokrotny zwycięzca rankingu, który jednak w ubiegłym roku zajął druga pozycję. Drugie miejsce na podium przypadło rzeszowskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu Pro-Familia (890,46 pkt), który w porównaniu z ubiegłoroczną edycją, awansował o jedno miejsce. Ubiegłorocznemu tryumfatorowi, Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Białej Podlaskiej, tym razem przypadło najniższe miejsce na podium.

Zestawienie powstaje na podstawie ankiet wypełnionych między innymi przez dyrektorów lecznic, w których oceniany jest sprzęt, jakim dysponuje placówka. Pod uwagę brane są takie czynniki jak zasilanie w media, wyposażenie bloku operacyjnego, diagnostyka, systemy informatyczne, jakość usług, polityka lekowa, certyfikaty, komfort pobytu pacjenta, analiza skarg czy kwalifikacje personelu.

W XVI Ogólnopolskiego Rankingu Szpitali „Rzeczpospolitej” Bezpieczny Szpital 2019 udział wzięły 202 szpitale, których baza łóżkowa stanowi 73 759 sztuk, czyli 40 proc. wszystkich 185,3 tys. łóżek w Polsce, i w których odbywa się 59 proc. wszystkich hospitalizacji (4,6 mln z 7,8 mln).

Czytaj: rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum