Ranking Szpitali 2016: na czele Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 14 grudnia 2016 13:09

Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy wygrało tegoroczny Ranking Szpitali. Zdobyło 918 punktów na 1000 możliwych. Ranking przygotowywany został już po raz 13. przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i firmę doradczą IDEA Trade.

Ranking Szpitali 2016: na czele Centrum Onkologii w Bydgoszczy
Ranking przygotowywany został już po raz 13. przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia Fot. Shutterstock

Patronat honorowy nad Rankingiem Szpitali objął minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Na drugim miejscu Złotej Setki znalazł się Samodzielny Publiczny zakład Opieki Zdrowotnej ze Świdnicy (895 pkt), na trzecim Pleszewskie Centrum Zdrowia z Pleszewa (894 pkt).

W rankingu szpitali zabiegowych monospecjalistycznych bez onkologicznych na czele znalazł się Instytut Hematologii i Transfuzjologii z Warszawy, wyprzedzając Centrum Leczenia Oparzeń z Siemianowic Śląskich.

Na pierwszym miejscu wśród szpitali niezabiegowych znalazł się Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr S. Jasińskiego w Zakopanem, na drugim Szpital Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego im. Św. Jadwigi z Opola.

Nagrodę w kategorii „Jakość opieki medycznej” otrzymał lider całego Rankingu - Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum