Ranking: Mayo Clinic najlepszym amerykańskim szpitalem

Autor: Portal Polonijny Tygodnika Monitor/Rynek Zdrowia • • 02 sierpnia 2019 09:41

W najnowszym rankingu US News & World Report, w którym oceniane są amerykańskie szpitale, pośród 5 tysięcy placówek chicagowski Northwestern Memorial Hospital uplasował się na 10. miejscu. Najwyżej oceniono Mayo Clinic w Rochester.

Ranking: Mayo Clinic najlepszym amerykańskim szpitalem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lecznice oceniane były na podstawie osiągnięć w 16 dziedzinach, takich jak: nowotwory, kardiologia i chirurgia serca, cukrzyca i endokrynologia, gastroenterologia, geriatria i inne. Northwestern otrzymał bardzo wysokie noty za neurologię i neurochirurgię, kardiologię i operacje serca, geriatrię oraz opiekę nad chorymi na raka - czytamy w raporcie.

„Po raz kolejny z dumą informujemy, że nasze szpitale znalazły się wśród najlepszych w Stanach Zjednoczonych” – napisał w wydanym z tej okazji oświadczeniu Dean M. Harrison, prezydent i dyrektor wykonawczy Northwestern Memorial HealthCare.

Pierwsze miejsce w rankingu przypadło Mayo Clinic w Rochester w stanie Minnesota, na drugim miejscu znalazł się General Hospital z Bostonu w Massachusetts, natomiast trzecią lokatę przyznano John Hopkins Hospital w Baltimore. Chicagowski Northwestern Memorial zajął 10. miejsce w ogólnokrajowym rankingu szpitali.

Więcej: www.infolinia.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze