PAP/Rynek Zdrowia | 05-06-2017 15:31

Rafalska: nigdy nie dostałam propozycji, by zostać ministrem zdrowia

To wyłącznie dywagacje prasowe, nigdy nie dostałam propozycji, by zostać ministrem zdrowia - powiedziała PAP w poniedziałek (5 czerwca) minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.

Minister Elżbieta Rafalska o objęciu przez nią kierownictwa ministerstwa zdrowia: - Nigdy takiej propozycji nie było. Fot. Paweł Pawłowski/PTWP

- Nigdy takiej propozycji nie było. Nie znam takiej propozycji. To wyłącznie - podkreślam: wyłącznie dywagacje prasowe - powiedziała Rafalska, pytana przez PAP o doniesienia na temat możliwej rekonstrukcji rządu i objęciu przez nią innego resortu.

- Nigdy na ten temat ze mną nikt nie rozmawiał - dodała.

Zaznaczyła, że po prasowych doniesieniach na ten temat rozmawiała o tym z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem, że są to "absolutnie nieuprawnione, nieuzasadnione plotki".

W poniedziałek "Rzeczpospolita" napisała tekst o możliwych zmianach w rządzie PiS.

"Marek Kuchciński nie będzie już marszałkiem Sejmu. Zastąpi go Beata Szydło, a stery rządu przejmie Mateusz Morawiecki. To na razie spekulacje, ale im bliżej zapowiedzianego na 1 lipca kongresu PiS, który ma podsumować dwa lata rządów partii, tym więcej pojawia się takich informacji" - napisał dziennik. Podał, że swojego stanowiska może być pewna m.in. Rafalska.

Media już wcześniej informowały o tym, że w wyniku rekonstrukcji rządu Rafalska mogłaby objąć resort zdrowia. Po tamtych informacjach Konstanty Radziwiłł także mówił, że nic nie wie o zmianach, do jakich miałoby dojść na ministerialnych stanowiskach.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł odniósł się do rozważań o możliwym połączeniu dwóch ministerstw - zdrowia oraz pracy w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej opublikowanym 23 maja. Powiedział, że rozmawiał na temat tych medialnych doniesień z minister Rafalską i premier. - Nawet się nieźle uśmialiśmy - podsumował, dając do zrozumienia, że kontroluje sytuację w resorcie i nic mu o zmianach nie wiadomo.