Radzyń Podlaski: odwołali dyrektora z powodu braku zaufania

Autor: Anna Kaczmarek/Rynek Zdrowia • • 22 listopada 2010 10:43

Zarząd Powiatu w Radzyniu Podlaskim odwołał Dariusza Hankiewicza ze stanowiska dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Radzyń Podlaski: odwołali dyrektora z powodu braku zaufania

Jednocześnie Zarząd Powiatu powierzył obowiązki dyrektora głównej księgowej placówki   Wiesławie Bystrzyckiej  do czasu powołania nowego szefa szpitala.

– Powodem odwołania Dariusza Hankiewicza z funkcji dyrektora szpitala była ogólnie utrata zaufania – mówi portalowi rynekzdrowia.pl  Lucjan Kotwica, starosta radzyński.

Zastępca dyrektora placówki Grzegorz Duszyński, po odwołaniu Dariusza Hankiewicza, również chce odejść i złożył wypowiedzenie. – Pan dyrektor Duszyński będzie jednak pełnił swoje obowiązki do czasu powołania nowego dyrektora placówki – tłumaczy nam starosta.

Kim będzie następca Dariusza Hankiewicza, trudno jeszcze powiedzieć. Zdaniem starosty jest jeszcze za wcześnie na taka informację.

– Może lepiej, żeby nowego dyrektora powołał już nowy Zarząd Powiatu – komentuje starosta Kotwica. Jednak  jak wynika z informacji portalu rynekzdrowia.pl, nazwisko nowego dyrektora radzyńskiej placówki możemy poznać nawet pod koniec tego tygodnia.

Dr Dariusz Hankiewicz nie chce komentować swojego odwołania, mówi nam, że nie ma konkretnych planów co do zawodowej przyszłości: – Teraz chcę odpocząć, zdystansować się do tego, co się wydarzyło. Nie ukrywam jednak, że już otrzymuję propozycje pracy – wyjaśnia.

Dr Hankiewicz zapowiada jednak, że nadal będzie aktywnie działał w Stowarzyszeniu Menadżerów Opieki Zdrowotnej. Nie wyobraża sobie natomiast ewentualnego powrotu do kierowania szpitalem w Radzyniu Podlaskim: – Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Ja jestem przede wszystkim lekarzem.

Fakt odwołania dyrektora radzyńskiego szpitala jest dość zaskakujący, ponieważ przez prawie 6 lat, kiedy Hankiewicz był szefem, w placówce zaszło wiele zmian na lepsze.  Kiedy odwołany dyrektor przejmował szpital to, jak nam tłumaczy, miał on ok. 16 mln zł długów wymagalnych i kontrakt na 16 mln zł. Teraz kontrakt jest prawie na 30 mln zł natomiast długi to ok. 7 mln zł.

– Po restrukturyzacji nie zalegaliśmy już z tytułu zobowiązań publiczno-prawnych. Spłaciliśmy zobowiązania wobec pracowników dotyczące tzw. ustawy 203 – mówi Hankiewicz.

Dyrektorowi udało się też pozyskać wiele milionów środków unijnych, skorzystać z tzw. środków norweskich, znaleźć sponsorów i darczyńców, co pozwoliło na unowocześnienie szpitala.

O coraz lepszej renomie tego szpitala świadczy choćby fakt, Szpital w Radzyniu Podlaskim będzie kształcił studentów fizjoterapii z Akademii Wychowania Fizycznego Zamiejscowego Wydziału Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, którzy do tej pory uczyli się w warszawskich placówkach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum