Radziwiłł zapowiada wrost wyceny świadczeń wykonywanych w CZD

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 maja 2016 16:51

W ciągu kilku tygodni będziemy mogli pokazać, jak rosną wyceny świadczeń, które wykonuje Centrum Zdrowia Dziecka - zapowiedział we wtorek (31 maja) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł po spotkaniu z premier Beatą Szydło dotyczącym strajku pielęgniarek w tej placówce.

Fot. Fotolia

Przed rozmową z szefową rządu minister spotkał się ze strajkującymi pielęgniarkami.

- Zapewniłem je, że z jednej strony będziemy ze wszystkich sił wspierać możliwość porozumienia się na miejscu. I zadeklarowałem, że na miejscu w Centrum będzie obecny stale przedstawiciel ministra zdrowia, a w każdym momencie, kiedy to będzie wolą stron, czy też będzie wynikało z potrzeby, to także przedstawiciel kierownictwa Ministerstwa Zdrowia będzie towarzyszył tym rozmowom - powiedział Radziwiłł na wspólnej konferencji prasowej z Szydło.

Dodał, że zaproponował również, żeby te rozmowy - jeżeli byłaby taka wola - toczyły się nie w samym CZD, ale na przykład w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". Jak zaznaczył, jest ono "takim tradycyjnym miejscem dogadywania się w trudnych sprawach".

W jego ocenie pielęgniarki przyjęły to ze zrozumieniem. "W tej chwili rozmawiają na temat dalszych losów protestu. Ja zaapelowałem, aby te rozmowy dalsze, o ile jest to możliwe, toczyły się nie w atmosferze strajku, ale zawieszenia strajku i o to prosiłem panie pielęgniarki" - powiedział.

Poinformował także, że zaprosił organizację związkową z CZD do bezpośredniego, a nie poprzez centrale krajowe, uczestniczenia w pracach nad rozwiązaniami systemowymi w ochronie zdrowia dotyczącymi wynagrodzeń.

Przypomniał, że w Ministerstwie Zdrowia i w Agencji Oceny Technologii Medycznych toczą się prace nad wyceną świadczeń medycznych. - Myślę, że w ciągu kilku tygodni będziemy mogli pokazać, jak rosną do góry wyceny świadczeń, które wykonuje Centrum Zdrowia Dziecka, co jest kolejną dobrą wiadomością dla rozwoju tej placówki - zapewnił Radziwiłł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum