Radziwiłł: przedstawię rezydentom m.in. "perspektywę lepszych zarobków"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2018 13:23

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiedział, że podczas piątkowego spotkania z rezydentami przedstawi m.in. pakiet rozwiązań dający młodym lekarzom bardziej atrakcyjne warunki pracy oraz "perspektywę lepszych zarobków".

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł Fot. PTWP

W piątek ( 5 stycznia) w siedzibie Rzecznika Praw Pacjenta minister zdrowia spotka się z protestującymi rezydentami.

- Chcemy złożyć cały szereg deklaracji, jak będziemy naprawiać system służby zdrowia, który - nikt tego nie ukrywa - nie działa dobrze. To są zaniedbania wieloletnie i z całą pewnością z dnia na dzień tego się nie da zmienić - mówił Radziwiłł w internetowej telewizji wPolsce.pl

Minister zapowiedział, że podczas spotkania przedstawi rezydentom "pakiet rozwiązań dający im bardziej atrakcyjne warunki". - Zaprezentuję również szereg takich rozwiązań, które będą tworzyć sytuację bardziej przyjazną dla młodego lekarza - zadeklarował.

Pytany o szczegóły Radziwiłł sprecyzował, że chodzi o "perspektywę lepszych zarobków". - Chodzi także o różne przedsięwzięcia organizacyjne, bo system kształcenia, np. specjalizacji, jest bardzo mocno krytykowany przez młodych lekarzy - zauważył szef MZ.

Dodał, że oczekuje deklaracji przedstawicieli rezydentów o gotowości pracy w ponadnormatywnym czasie, "tak jak pracuje bardzo wielu lekarzy w innych krajach".

Minister był także pytany o postulaty polityków opozycji, którzy domagają się jego dymisji. - Nie zamierzam podawać się do dymisji. O tym, czy dalej będę ministrem zdrowia zadecyduje premier - stwierdził Radziwiłł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum