Radziwiłł o CZD: w tym strajku chodzi przede wszystkim o kasę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 maja 2016 10:09

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł we wtorek (31 maja) w TVN24 w dyskusji o strajku pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka, powiedział: ''W tym strajku chodzi przede wszystkim o kasę i proszę, żebyśmy nie rozwadniali tego''.

Gdyby dyrekcja CZD spełniła oczekiwanie pielęgniarek, to te najwięcej zarabiające dostałyby miesięcznie 4 tys. zł podwyżki - mówił w TVN24 szef resortu zdrowia. Fot. PTWP

"W tym strajku chodzi przede wszystkim o kasę i proszę, żebyśmy nie rozwadniali tego. (Pielęgniarki) zarabiają w Centrum średnio 4940 złotych, czyli zaokrąglając 5 tys. złotych; niektóre zarabiają powyżej 9 tysięcy złotych, a takich, które zarabiają mniej niż 3 tys. złotych, jest tylko 6 proc. i to są te najmłodsze.

Tym najmłodszym, najkrócej pracującym, właśnie w ramach proponowanego porozumienia, które zresztą było wypracowywane wspólnie ze strajkującymi jeszcze w niedzielę, dyrekcja zaproponowała podwyżkę nie tylko po to, żeby potraktować je sprawiedliwie, ale także po to, żeby spełnić te oczekiwanie pielęgniarek strajkujących, które wprawdzie nie jest przedmiotem sporu, ale które wybrzmiewa w czasie dyskusji, mianowicie żeby (...) zachęcić pielęgniarki do pracy w Centrum Zdrowia Dziecka. Bo paradoks polega na tym, że dzisiaj, gdyby dyrekcja spełniła oczekiwanie pielęgniarek, żeby każda dostała określony procent swojego wynagrodzenia, to te najwięcej zarabiające dostałyby miesięcznie 4 tys. złotych podwyżki, ale te najgorzej zarabiające nadal byłyby bardzo źle zarabiającymi" - mówił w TVN24 minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum