Radziejów: nowy dyrektor szpitala, najmłodszy w Polsce

Autor: wloclawek.naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 27 listopada 2019 07:37

25 listopada zarząd powiatu radziejowskiego powołał (od 1 grudnia 2019 roku ) Sebastiana Jankiewicza na nowego dyrektora SPZOZ w Radziejowie (Kujawsko-Pomorskie).

Radziejów: nowy dyrektor szpitala, najmłodszy w Polsce
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Sebastiana Jankiewicz wygrał konkurs na dyrektora szpitala, który odbył się 7 listopada (startowało 6. kandydatów).

Nowy dyrektor Sebastian Jankiewicz jest kruszwiczaninem. Urodził się w 1989 roku w szpitalu w Radziejowie i mimo młodego wieku ma już duże doświadczenia zawodowe. Przez dziewięć lat koordynował na wielu szczeblach ratownictwo medyczne.

Był m.in. Koordynatorem Ratownictwa Medycznego Garnizonu Bydgoszcz i Koordynatorem Ratownictwa Medycznego Izby Przyjęć w SPZOZ w Radziejowie, a także pracował jako Koordynator Zespołu Medycznego i Transportu Medycznego w Centrum Medycznym Gizińscy w Bydgoszczy.

Uczył się w Liceum Ogólnokształcące w Kruszwicy i Studium Medycznym w Inowrocławiu. Studiował „Zdrowie publiczne” (magisterskie) w Bydgoskiej Szkole Wyższej i Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzyniu – Ratownictwo ogólne i pielęgniarstwo ogólne.

Zamierza m.in. w przyszłości stworzyć oddział ortopedyczny, oddział geriatryczny, a także dzienny dom opieki medycznej dla seniorów. Ukończyć modernizację bloku operacyjnego oraz przebudować oddział terapii uzależnień i detoksu. Zmniejszyć wydatki szpitala poprzez "mądrą politykę kadrową, finansową oraz zainwestować w odnawialne źródła energii na potrzeby lecznicy".

Więcej: wloclawek.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum