Radomsko: szpital kupił karetki, ale nie ma kontraktu na ratownictwo

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 02 czerwca 2015 19:01

Nowoczesne karetki powinny wozić chorych pacjentów. Nie wożą, a szpital w Radomsku musi znaleźć pieniądze na ich spłatę.

Radomsko: szpital kupił karetki, ale nie ma kontraktu na ratownictwo

Gdy pod koniec 2009 roku do Szpitala Powiatowego w Radomsku trafiły trzy nowoczesne karetki pogotowia, wydawało się, że placówce niestraszne będzie żadne wyzwanie. Tymczasem kilka miesięcy później szpital przegrał kontrakt na ratownictwo medyczne.

Co zrobić jednak z nowymi pojazdami, które były przeznaczone do przewożenia pacjentów? Okazało się, że nie będzie można ich wykorzystywać.

Ponieważ nie mogą służyć do celów, dla których je kupiono, szpital musi zwrócić za nie pieniądze - pozyskane zresztą z funduszy unijnych. Z wnioskiem o zwrot wystąpiło Ministerstwo Zdrowia. Szpitalowi groziło w pewnym momencie, że musi zwrócić z odsetkami nawet 1 mln zł.

Wydawało się, że karetki uda się wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem, gdyż szpital pod koniec 2011 roku ponownie przystąpił do konkursu na ratownictwo medyczne. NFZ i tym razem wybrał jednak innego operatora. Placówka od tych decyzji odwoływała się, sprawa dotarła do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum