Radomsko: pielęgniarki grożą strajkiem

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 23 sierpnia 2015 16:41

W środę (26 sierpnia) pielęgniarki i położne ze Szpitala Powiatowego w Radomsku mogą podjąć decyzję o strajku. Spór z dyrekcją dotyczy wypłaty podwyżek należnych w związku ze zwiększeniem kontraktów.

Radomsko: pielęgniarki grożą strajkiem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Chodzi o ponad 4 mln zł. Jak podaje Dziennik Łódzki, sprawa wyszła na jaw po kontroli Państwowej Inspekcji Pracy. Choć dyrektor z decyzją PIP się od początku nie zgadzał, postanowił wypłacić zaległe podwyżki w ratach w ciągu czterech lat.

Na to nie zgodzili się pracownicy, chcieli dostać pieniądze wcześniej. Mimo to dyrektor sukcesywnie wypłaca je w formie dodatku czasowego.

- Zaproponowaliśmy, by skrócić czas spłacania z 2018 r. do grudnia 2016. Poza tym chcielibyśmy otrzymywać pieniądze w kwartalnych ratach - mówi gazecie Halina Kępa, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Radomsku.

Dyrektor Radosław Pigoń przyznaje, że o ile z kwartalnymi wypłatami nie będzie problemu, to środki szpitala pozwalają na wypłacenie pieniędzy najwcześniej do września 2017 r. Mimo to, do środy wyliczeniami związanymi z propozycją związków ma się zająć szpitalna księgowość. Tego dnia podjęta zostanie ostateczna decyzja.

Pielęgniarki i położne ostrzegają, że jeśli wtedy nie dojdzie do porozumienia, rozpoczną czynną akcję strajkową.

Więcej:www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze