Radomskie Centrum Onkologii ma kontrakt na chirurgię onkologiczną

Autor: Twój Radom/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2018 10:00

Radomskie Centrum Onkologii otrzymało kontrakt z NFZ w zakresie chirurgii onkologicznej. Procedura zacznie działać od 1 lipca. Od tej pory RCO staje się specjalistyczną placówką mogącą w sposób kompleksowy leczyć pacjentów z chorobami nowotworowymi.

Fot. strona internetowa Centrum Onkologii w Bydgoszczy (zdjęcie ilustracyjne)

Dotychczas RCO ma kontrakt na radioterapię i chemioterapię. Do pełnego leczenia onkologicznego brakowało jedynie chirurgii onkologicznej. O kontrakt dla RCO apelowali radni miejscy z Radomia, Stowarzyszenie Amazonek "Dana" w Radomiu oraz sami pacjenci.

Zgodnie z decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia, od lipca szpital planuje rozpocząć leczenie chirurgiczne najczęściej występujących nowotworów.

Radomskie Centrum Onkologii oficjalnie otwarto 2 lata temu. W ubiegłym roku szpital otrzymał imię Bohaterów Radomskiego Czerwca '76. Placówka została zakwalifikowana do systemu podstawowego zabezpieczenia świadczeń szpitalnych czyli tzw. sieci szpitali. RCO posiada w tej chwili 100 łóżek dla pacjentów, z czego ponad 20 będzie przeznaczonych dla oddziału chirurgii onkologicznej.

W planach placówki jest ubieganie się o kolejne kontrakty z NFZ, między innymi na PET (Pozytonowa Tomografia Emisyjna). Szpital jako jedyny w Radomiu i okolicach posiada urządzenie do wykonywania tego typu badań.

Więcej: twojradom.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum