Radomski szpital już nie przyjmuje pacjentów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 lipca 2009 14:40

Radomski Szpital Specjalistyczny przy ul. Tochtermana zawiesił w czwartek planowe przyjęcia pacjentów. W czwartek (30 lipca) związki zawodowe powiadomiły dyrekcję o rozpoczęciu 5 sierpnia o godz. 7 strajku pielęgniarek i położnych.

Zamierzają odejść od łóżek na większości oddziałów. Opieka, ale z pewnymi ograniczeniami, będzie zapewniona jedynie na neonatologii z odcinkiem intensywnej opieki noworodków, oddziale dializ - odcinku hemodializ, oddziale anestezjologii i intensywnej terapii i oddziale kardiologicznym - odcinku intensywnej opieki kardiologicznej i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Powstać mają także „zespoły interwencyjne”, by nieść pacjentom pomoc w razie potrzeby.

Andrzej Pawluczyk, dyrektor RSS zapowiedział, że szpital do odwołania wstrzymuje przyjęcia pacjentów na planowe operację i zabiegi. Pacjentów dyrekcja zamierza sukcesywnie wypisywać do domu, a nowych chorych przyjmować jedynie w przypadku zagrożenia zdrowia i życia.

Spór między pielęgniarkami i położnymi a dyrekcją szpitala trwa od kilku miesięcy. Pielęgniarki domagają się m.in. podwyżki płac. Chcą zarabiać średnio 600 zł więcej na etat. Pawluczyk twierdzi, że nie może zaoferować żadnej podwyżki, ponieważ co miesiąc szpital się zadłuża i wystąpił o zgodę do rady społecznej szpitala na zamykanie oddziałów w przypadku przedłużania się strajku. Zgodę otrzymał.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum