Radom: współpraca szpitali receptą na braki kadrowe na SOR?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2019 10:53

Radomski Szpital Specjalistyczny ma problemy z pełną obsadą dyżurów na SOR-ze. Padł pomysł by w tej sytuacji część dyżurów przejął Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu. Ta placówka nie jest jednak zainteresowana taką współpracą.

Radom: współpraca szpitali receptą na braki kadrowe na SOR?
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Współpraca pomiędzy placówkami miała już miejsce wcześniej, kiedy pełniły one wymiennie ostre dyżury. Od kilku lat obowiązuje jednak zasada, że w nagłych sytuacjach pacjent ma prawo udać się do najbliższego szpitala i powinien otrzymać tam pomoc. Także karetki mają wozić pacjentów do najbliższej lecznicy. Dlatego oba szpitale w Radomiu muszą być cały czas w pełnej gotowości.

SOR w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, który znajduje się w centrum miasta jest szczególnie obłożony, a braki kadrowe sprawiają, że lecznica ma problem z utrzymaniem pełnej obsady.

Na oddział ratunkowy w MSS trafia natomiast mniejsza liczba pacjentów i zdaniem władz miasta wyjściem z trudnej sytuacji kadrowej byłby powrót do dyżurów naprzemiennych w szpitalach. Jednak przed tym rozwiązaniem broni się Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu. 

Więcej: gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum