Radom: wojewoda nie zgodził się na naprzemienne dyżury szpitali

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 kwietnia 2019 11:50

Pod koniec marca br. podległy miastu Radomski Szpital Specjalistyczny (RSS) poinformował, że w ciągu kilku dni nie będzie w stanie zapewnić obsady internistów i kardiologów w SOR. Pacjentów miał przejąć Mazowiecki Szpital Specjalistyczny (MSS). Szefowie obu szpitali wystąpili do wojewody o zgodę na ostre dyżury naprzemienne na kilku oddziałach. Zgody nie otrzymali.

Radom: wojewoda nie zgodził się na naprzemienne dyżury szpitali
Na razie trwają rozmowy z lekarzami ws. zabezpieczenia obsady Fot. Archiwum

Chodziło o naprzemienność na oddziałach: wewnętrznym, kardiologicznym, pediatrycznym, neurologicznym, ginekologiczno-położniczym, noworodkowym i okulistycznym. Co drugi dzień na ostro lekarze mieli dyżurować od 1 maja - informuje Gazeta Wyborcza.

Dyrektor wydziału zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Jarosław Chmielewski wyjaśnia, że w sprawie dyżurów jest dużo wątpliwości i urząd prowadzi korespondencję z Mazowieckiem Oddziałem Wojewódzkim NFZ oraz Ministerstwem Zdrowia.

Dodaje, że w centrali NFZ został powołany zespół do spraw określenia zasad ustalenia harmonogramu ostrych dyżurów, a przewidywany termin zakończenia prac tego zespołu to 21 maja br. Dlatego - jak podkreśla Chmielewski - nie ma możliwości wdrożenia harmonogramu ostrych dyżurów od 1 maja.

Obecnie oba szpitale dyżurują codziennie. Dyrekcja RSS znów ma problem, jak zapewnić obsadę lekarską. Elżbieta Cieślak, rzeczniczka placówki wskazuje, że trwają rozmowy z lekarzami w sprawie zabezpieczenia majowych dyżurów.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum