Radom: tu również lekarze wypowiedzieli opt-out. Szpitale uspokajają

Autor: cozadzien.pl/Rynek Zdrowia • • 06 stycznia 2018 17:18

Lekarze z dwóch szpitali w Radomiu w wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla lecznic to problem, ale - jak zapewniają - wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu - podaje serwis cozadzien.pl.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na radomskim Józefowie klauzule opt-out, które zezwalają na dyżury powyżej 48 godzin w tygodniu, wypowiedziało 21 lekarzy. W szpitalu miejskim przy ul. Tochtermana - 26 lekarzy, ale od 1 stycznia wypowiedzenia są skuteczne dla grupy 11 osób.

Zarówno w jednej, jak w drugiej lecznicy padają zapewnienia, że wypowiedzenia nie spowodują w styczniu paraliżu w lecznicach. - Chcę uspokoić pacjentów. Zapewniliśmy dyżury do końca stycznia, ustaliliśmy grafiki. Lekarze przyjmują bez zakłóceń - mówi Elżbieta Cieślak, rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

W takim samym tonie wypowiada się rzecznik szpitala na Józefowie. - Nie ma może komfortu pracy. Mimo wszystko wypowiedzenia nie sparaliżowały pracy - twierdzi Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Więcej: cozadzien.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum