Radom: szpitale ratują się kredytami po 20 mln zł

Autor: gazeta.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 09 lipca 2014 12:42

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl, radni sejmiku województwa mazowieckiego jednogłośnie przyjęli w poniedziałek (7 lipca) stanowisko w sprawie niedoboru środków finansowych na zagwarantowanie świadczeń opieki zdrowotnej w województwie w 2015 r.

Sejmik Województwa Mazowieckiego zaapelował do władz rządowych oraz posłów i senatorów ”o zintensyfikowanie i przyspieszenie działań naprawczych w ochronie zdrowia oraz zapewnienie realnego wzrostu nakładów finansowych przeznaczonych na finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej w województwie mazowieckim".

Czytaj: samorząd Mazowsza: projekt planu finansowego NFZ nie do przyjęcia

Gazeta Wyborcza nawiązuje do apelu radnych i przedstawia sytuację finansową szpitali w Radomiu. Pisze, że popadające w długi szpitale ratują się kredytami. Po 20 mln chcą pożyczyć oba szpitale specjalistyczne w Radomiu - marszałkowski i miejski. Spółce Mazowiecki Szpital Specjalistyczny pieniądze są potrzebne, by zapłacić dostawcom. To będzie już drugie tak duże zobowiązanie placówki. 20 mln zł pożyczyła już w grudniu ub.r.

W bardzo trudnej sytuacji jest też Radomski Szpital Specjalistyczny przy ul. Tochtermana, który zdecydował się w ostatnich dniach wypłacić tylko 90 proc. pensji swoim pracownikom. Tak też ma być w sierpniu. Placówka chce wziąć 20 mln zł kredytu, bo wyliczono, że koszty jego obsługi i tak będą niższe niż wszystkie odsetki, koszty sądowe i komornicze.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum