XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Podstawowa opieka zdrowotna – o zmianach zapowiadanych i wdrażanych

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

Radom: szpital wojewódzki wprowadza usługi komercyjne

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2014 11:15

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny, który został przekształcony w spółkę z dawnego szpitala wojewódzkiego zamierza wprowadzać usługi komercyjne. Jako podmiot niepubliczny ma do tego prawo. Na początek otworzył poradnię urologiczną, w której pacjentów przyjmują dwa razy w tygodniu lekarze z Warszawy.

W planach są także m.in. odpłatne operacje okulistyczne, na które jest bardzo duże zapotrzebowanie, a termin przyjęcia bardzo odległy. W cenniku szpitalnym operacje jaskry, a także zaćmy metodą zewnątrztorebkowego usunięcia z wszczepieniem soczewki twardej są wycenione na 2562 zł.

Pacjenci mogą także odpłatnie korzystać z badań diagnostycznych. Według cennika MSS np. USG tarczycy czy piersi to koszt 65 zł, mammografia - 85 zł, tomograf komputerowy głowy bez kontrastu - 210 zł, densytometria - 50 zł, gastroskopia prosta - 215 zł, kolonoskopia - 400 zł (ze znieczuleniem 600 zł), badanie EEG w czuwaniu - 120 zł.

Cennik usług ma także na swojej stronie Radomski Szpital Specjalistyczny. W tej placówce, która jest publicznym ZOZ, można wykonać płatne badania laboratoryjne i RTG, także ze skierowaniem od lekarza. Cennik innych badań stworzono dla podmiotów współpracujących. Jeśli szpital wykonuje jakieś świadczenia na rzecz ich pacjentów, to według takich cen się rozliczamy. To także cennik dla cudzoziemców i nieubezpieczonych.

 


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum