Radom: szpital psychiatryczny zwolni 40 pracowników

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2011 12:22

Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Radomiu ma zadłużenie sięgające 32 mln zł. Program oszczędnościowy przewiduje realizację 18 zadań, ale największe zaniepokojenie budzą zapowiadane zwolnienia.

Radom: szpital psychiatryczny zwolni 40 pracowników

- Wytypowanych jest 47 osób, ale zwolnienia dotkną około 40, co da oszczędności rzędu 1,8-2 mln zł - mówi portalowi rynekzdrowia.pl. dyrektor placówki, Włodzimierz Guzowski.

Dodaje, że punkt dotyczący redukcji personelu ma zasadnicze znaczenie, bo płace stanowią ok. 80 proc. w budżecie szpitala, a na niektórych oddziałach, gdzie pracują lekarze o deficytowych specjalizacjach - nawet 92 proc. kosztów...

Zwolnieniami nie będą jednak objęci lekarze. Co więcej, na stronie internetowej lecznicy ukazało się ogłoszenie o gotowości zatrudnienia specjalistów z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży oraz rehabilitantów neurologicznych.

Tegoroczny kontrakt dla szpitala psychiatrycznego w Radomiu jest o ok. 800 tys. zł niższy niż w ubiegłym roku. Jednocześnie rosną koszty funkcjonowania - są o prawie 5 mln zł wyższe od kontraktu.

- Na domiar złego ceny poszły w górę, rynek oszalał. Mamy 700 pacjentów, których trzeba wyżywić, ubrać, oprać i zaopatrzyć w leki - wylicza dyrektor przymuszony do cięć kadrowych, głównie wśród pracowników administracji i obsługi.

Korekcie ulegnie też zakres usług świadczonych w opiece ambulatoryjnej, na którą szpital nie ma kontraktu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum