Radom: szpital planuje zwolnienia i likwidację 248 łóżek

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2017 18:09

Planowana likwidacja 248 łóżek i zwolnienia personelu w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym były jedynym tematem piątkowych (21 kwietnia) obrad Rady Miejskiej w Radomiu. Choć szpital nie należy do miasta, to niepokoi i władze, i mieszkańców - podaje Echo Dnia.

Radom: szpital planuje zwolnienia i likwidację 248 łóżek

Organem założycielskim szpitala jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Dlatego w obradach uczestniczyli przedstawiciele samorządu Mazowsza.

- Większość mazowieckich szpitali ma trudną sytuację finansową, dlatego musimy podjąć działania restrukturyzacyjne. Pozostawienie szpitala bez programu naprawczego, to doprowadzenie do upadku. Nie pozwolimy na to - mówiła Elżbieta Lanc, członek zarządu Województwa Mazowieckiego.

Obradom przysłuchiwali się m.in. przedstawiciele związków zawodowych z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Zaniepokoili się planowanymi zwolnieniami, które głównie dotyczą to pielęgniarek i położnych.

Zarówno związkowcy, jak i radni poznali główne wnioski z audytu przeprowadzonego w lecznicy. Okazuje się, że większość oddziałów szpitala przynosi straty finansowe, a dwa, które generowały zyski, nie pokrywają zadłużenia. Wiele łóżek stoi niewykorzystywanych. W rekomendacjach audytora znalazły się propozycje: albo zwiększenia zakresu usług medycznych, albo zmniejszenie strat.

Więcej: echodnia.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum