Radom: szpital miejski czeka na decyzję wojewody ws. zawieszenia oddziału

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 02 grudnia 2019 20:01

Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. T. Chałubińskiego czeka na decyzję wojewody w sprawie zawieszenia chirurgii i cały czas szuka lekarzy.

Radom: szpital miejski czeka na decyzję wojewody ws. zawieszenia oddziału
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

8 listopada dyrekcja Radomskiego Szpitala Specjalistycznego wysłała do wojewody wniosek o zawieszenie działalności oddziału chirurgicznego od 10 grudnia br. do 10 czerwca 2020 roku. Oddział nie może zapewnić bezpieczeństwa pacjentom, bo ma za mało lekarzy. Dziś pracuje ich czterech, ale jeden chce odejść od 1 stycznia, drugi chce skrócenia czasu pracy. Co prawda od 1 stycznia wróci do pracy jeden z lekarzy, ale to za mało. By oddział chirurgiczny w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym nadal działał normalnie, trzeba zatrudnić dwóch chirurgów.

Szpital wciąż czeka na odpowiedź wojewody. – Na razie jej nie otrzymaliśmy - mówiła w piątek Elżbieta Cieślak, rzeczniczka prasowa lecznicy. – Przygotowujemy się na wszystkie możliwe scenariusze.

A scenariusz możemy poznać niemal w ostatniej chwili, bo wojewoda ma 30 dni na wydanie decyzji. Ostatni dzień roboczy przed upływem terminu to 6 grudnia. Możliwe, że Konstanty Radziwiłł, który wojewodą jest dopiero od 27 listopada, będzie chciał wykorzystać cały przysługujący mu czas, by zapoznać się z sytuacją. Radziwiłł sam jest lekarzem internistą, był ministrem zdrowia w poprzednim rządzie PiS.

Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia, odpowiedzialny za ochronę zdrowia, zapewnia, że cały czas prowadzone są rozmowy z lekarzami, którzy mogliby pracować na oddziale. Brakuje pełnej obsady już tylko na sześć dyżurów, są lekarze, którzy zdecydowali się przyjść na dyżury próbne. Grudzień jest miesiącem newralgicznym, są święta, koniec roku… W styczniu może być nieco łatwiej, bo wielu lekarzy pracuje na kontraktach, które kończą się w grudniu.

Więcej: wyborcza.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum