Radom: salowe nie chcą przejęcia przez zewnętrzną firmę

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 11 kwietnia 2011 18:51

Konsorcjum wrocławskich firm Impel Cleaning i Hospital Serwis EKO-Partner wygrało przetarg na sprzątanie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Salowe nie zgadzają się na przejęcie przez nową firmę.

Radom: salowe nie chcą przejęcia przez zewnętrzną firmę

Zgodnie ze specyfikacją przetargu 187 pracownic, które do tej pory zajmowały się sprzątaniem szpitala, ma przejść do wybranej firmy sprzątającej. Salowe od początku nie godzą się na przejście do nowej firmy. Obawiają się, że ta po jakimś czasie będzie chciała się ich pozbyć - informuje portal gazeta.pl.

Bożenna Pacholczak, rzeczniczka prasowa szpitala, wyjaśnia, że salowe mają zapewnione zatrudnienie i utrzymają wszystkie dotychczasowe nabyte prawa pracownicze. Mają ponadto zaliczony staż pracy w szpitalu a nowy pracodawca nie może obniżyć pensji przez rok ani pogorszyć warunków pracy.

To jednak nie przekonuje salowych. Zapowiedziały, że prędzej zrezygnują z pracy w szpitalu niż zgodzą się na przejście do nowej firmy. Jak tłumaczą, korzystnym dla nich rozwiązaniem byłaby sytuacja, w której zostałyby zwolnione z pracy i otrzymałyby odprawy. Wówczas firma zewnętrzna zatrudni te salowe, które chciałyby do niej przejść.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum