Radom: są chętni lekarze do pracy na internie w szpitalu specjalistycznym

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2015 12:58

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. w Radomiu znalazł wreszcie chętnych lekarzy, którzy są zdecydowani podjąć stałą współpracę z placówką i rozpocząć pracę na internie.

Radom: są chętni lekarze do pracy na internie w szpitalu specjalistycznym
Szpital znalazł chętnych lekarzy do pracy na internie, Fot. Fotolia

Kilka miesięcy temu lekarze z jednego z oddziałów wewnętrznych szpitala na Józefowie złożyli wypowiedzenia. Lecznica chciała zawiesić działalność oddziału, bo nie miał kto na nim pracować. Nie zgodził się jednak na to wojewoda.

W Radomiu są trzy interny, a i to jest za mało. Zdarza się, że pacjenci muszą leżeć na korytarzach. Obecnie internistom, którzy na oddziale zostali, pomagają lekarze z innych oddziałów.

Na razie na wewnętrznym I na etacie pracuje czterech lekarzy z drugim stopniem specjalizacji. Dyżurują lekarze kontraktowi, są to lekarze z innych miejscowości bądź tacy, którzy od dawna współpracują ze szpitalem. To interniści z podspecjalizacjami z hematologii, nefrologii czy diabetologii - podaje Gazeta Wyborcza.

Lekarze ci chcieliby podjąć ze szpitalem stałą współpracę. Jest więc szansa, że utworzy się nowy zespół na tym oddziale.

Więcej: radom.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum