Radom: przydałby się jeszcze jeden wewnętrzny

Autor: Gazeta Wyborcza, JJ/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2010 12:30

Oddział wewnętrzny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego jest przepełniony, bo za mało łóżek jest na oddziale wewnętrznym...

– Mamy 58 łóżek na tym oddziale, a często blisko 80 pacjentów, dlatego warunki bywają trudne. Oddział jest przepełniony, przy tylu pacjentach standard nie może być wysoki – stwierdza dyrektor szpitala Andrzej Pawluczyk.

Gazeta Wyborcza opisała w czwartek (4 marca) w swojej publikacji sytuację gdzie chorzy leżący na korytarzu pozbawieni byli nie tylko komfortu, ale także intymności z zachowaniem czystości i higieny.

– Taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce przez kilka dni na oddziale wewnętrznym. Niestety nie mamy wystarczającej ilości   łóżek, i czasami  niestety tak się zdarza. Są to jednak sytuacje przejściowe. W tej chwili już nie ma tego problemu Ale nie mogę zagwarantować, że sytuacja się nie powtórzy. Zbliża się przesilenie wiosenne a tym samym mogą przyjść okresy kiedy przyjmować będziemy większą ilość pacjentów. A pomocy im nie odmówimy – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Tadeusz Kalbarczyk, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w RSS.

Zdaniem dyrektora Kalbarczyka większym problemem, niż czasami pacjenci leżący na korytarzu, jest fakt, że w Radomiu przydałby się jeszcze jeden oddział wewnętrzny.

– W przyszłym roku będziemy przeprowadzać remont oddziału wewnętrznego. Z pewnością polepszą się warunki dla pacjentów, będziemy mieli nowocześniejszy sprzęt. Ale z ilością łóżek nic tu się nie zmieni, a nawet może być po remoncie ich mniej ze względu na konieczność dostosowania się do wymogów i standardów unijnych – stwierdza dyrektor Kalbarczyk.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum