Radom: przekształcać, czy nie przekształcać?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 lipca 2013 09:44

Trwają przygotowania do przekształcenia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu w spółkę prawa handlowego. Luiza Staszewska, dyrektor marszałkowskiego szpitala, przypuszcza, że decyzja sądu w sprawie rejestracji spółki może zapaść w październiku.

Radom: przekształcać, czy nie przekształcać?

Tymczasem zakończono spis majątku lecznicy. Teraz musi on być przyjęty przez departament nadzoru właścicielskiego urzędu marszałkowskiego, który jest podmiotem tworzącym WSS.

O możliwości przekształcenia mówi się od pewnego czasu także w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym - przypomina Gazeta Wyborcza. Zgodnie z ustawą o działalności leczniczej miasto albo będzie musiało pokryć ubiegłoroczną stratę lecznicy (1,6 mln zł po odliczeniu amortyzacji), albo przekształcić ją w spółkę prawa handlowego.

Kilka tygodni temu rada społeczna RSS-u zarekomendowała władzom miasta pokrycie spłaty. Ostateczną decyzję podejmą radni. Jeśli będą tego samego zdania co rada społeczna, to pieniądze magistrat będzie musiał przekazać szpitalowi do końca roku.

Rządząca w mieście koalicja Prawa i Sprawiedliwości i Polskiego Stronnictwa Ludowego jest przeciw przekształceniu. W Sojuszu Lewicy Demokratycznej też nie brakuje przeciwników komercjalizacji - komentuje gazeta.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum