Radom: prof. Zoran Stojcev dyrektorem medycznym RCO

Autor: RCO/Rynek Zdrowia • • 31 października 2018 11:37

Radomskie Centrum Onkologii przygotowuje się do uruchomienia Breast Cancer Unit, czyli skoordynowanego leczenia raka piersi. Dyrektorem medycznym całej placówki zostanie od 1 listopada prof. Zoran Stojcev.

Radom: prof. Zoran Stojcev dyrektorem medycznym RCO
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prof. Stojcev jest związany z Radomskim Centrum Onkologii od początku istnienia szpitala, jest również kierownikiem oddziału chirurgii onkologicznej.

Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu w Bratysławie w 1988r. Rok później rozpoczął pracę na oddziale chirurgii ogólnej szpitala wojewódzkiego w Słupsku, gdzie spędził 27 lat. Tam zdobył specjalizację w chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej. Odbył wiele staży i kursów w ośrodkach w kraju i zagranicą. W ostatnich latach profesor łączył pracę w Radomiu i Katowicach, gdzie był kierownikiem Kliniki Chirurgii Onkologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

W Radomskim Centrum Onkologii prof. Stojcev razem z zespołem chirurgów operuje pacjentów z nowotworami piersi, tarczycy, jelita grubego i innych. Jako pierwszy w Radomiu wykonał operację rekonstrukcji piersi u kobiety po mastektomii - podaje szpital w informacji dla mediów.

Jak informuje nas Izabela Leśkiewicz, rzecznik szpitala Radomskie Centrum Onkologii przygotowuje się do utworzenia w placówce Breast Cancer Unit, czyli miejsca skoordynowanego leczenia raka piersi. Kolejnym planem na najbliższe miesiące jest utworzenie Colorectum Unit prowadzącego kompleksowe leczenie jelita grubego i odbytnicy. 

RCO posiada dwie sale operacyjne, OIOM, najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki, w tym PET. Aktualnie w szpitalu jest 100 łóżek.

Poza leczeniem nowotworów placówka prowadzi też warsztaty dla pacjentów, grupy wsparcia i akcje profilaktyczne - "białe soboty".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze