Radom: ordynatorzy proszą strajkujące pielęgniarki o powrót do pracy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2009 14:52

Ordynatorzy kluczowych oddziałów Radomskiego Szpitala Specjalistycznego proszą strajkujące pielęgniarki o powrót do pracy. Pismo z apelem do pielęgniarek wystosował m.in. szef Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Prosi w nim o

Według zarządu szpitala opieka pielęgniarska jest zabezpieczona na minimalnym, ale wystarczającym poziomie. RSS nie ma jedynie ostrego dyżuru chirurgicznego. Ten przejął za niego szpital na Józefowie.

Pielęgniarki nie zgadzają się z oświadczeniem dyrekcji. Dają przykład bloku operacyjnego - na którym według nich w czwartek po południu - nie było żadnej pielęgniarki. Dodatkowo, mimo braku sióstr do szpitala nadal przyjmowani są pacjenci, co – zdaniem pielęgniarek – zagraża zdrowiu i życiu chorych. Poinformowały o tym radomską prokuraturę.

Siostry zdecydowały, że od soboty zaostrzają strajk i zmniejszają obsadę na dwóch ważnych oddziałach Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i kardiologii. Wciąż są gotowe do rozmów, ale zapewniają, że od strajku nie odstąpią, nawet gdyby miało dojść do zamknięcia szpitala.

Dyrektor lecznicy podkreślił, że sytuacja w lecznicy jest na bieżąco monitorowana, ale w każdej chwili może dojść do konieczności czasowego zawieszenia działalności któregoś z oddziałów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum